Gudstjenester kronologisk

01

mar
søndag
10:00-11:00

Højmesse i Simeons Kirke

Sjællandsgade 12B, 2200 København, Danmark
Louise Britze Kijne

01

mar
søndag
11:00-12:00

Højmesse i Sankt Johannes kirke

Blegdamsvej 1A, 2200 København, Danmark
Marie Jacobsen Damm

01

mar
søndag
14:00-15:00

Højmesse i De Gamles Bys Kirke

De Gamles Bys Kirke, Edith Rodes Vej 6, 2200 København, Danmark
Birger Bavnhøj

08

mar
søndag
10:00-11:00

Højmesse i Simeons Kirke

Sjællandsgade 12B, 2200 København, Danmark
Per Vibskov Nielsen

08

mar
søndag
11:00-12:00

Højmesse i Sankt Johannes kirke

Blegdamsvej 1A, 2200 København, Danmark
Marie Jacobsen Damm

08

mar
søndag
14:00-15:00

Højmesse på Sølund

Sølund
Jeppe Carsce Nissen

15

mar
søndag
10:00-11:00

Højmesse i Simeons Kirke

Sjællandsgade 12B, 2200 København, Danmark
Louise Britze Kijne

15

mar
søndag
11:00-12:00

Højmesse i Sankt Johannes kirke

Blegdamsvej 1A, 2200 København, Danmark
Per Vibskov Nielsen

15

mar
søndag
14:00-15:00

Højmesse i De Gamles Bys Kirke

De Gamles Bys Kirke, Edith Rodes Vej 6, 2200 København, Danmark
Birger Bavnhøj

22

mar
søndag
10:00-11:00

Højmesse i Simeons Kirke

Sjællandsgade 12B, 2200 København, Danmark
Louise Britze Kijne

22

mar
søndag
11:00-12:00

Højmesse i Sankt Johannes kirke

Blegdamsvej 1A, 2200 København, Danmark
Marie Jacobsen Damm

22

mar
søndag
14:00-15:00

Højmesse på Sølund

Sølund
Jeppe Carsce Nissen

29

mar
søndag
10:00-11:00

Højmesse i Simeons Kirke

Sjællandsgade 12B, 2200 København, Danmark
Per Vibskov Nielsen

29

mar
søndag
11:00-12:00

Højmesse i Sankt Johannes kirke

Blegdamsvej 1A, 2200 København, Danmark
Marie Jacobsen Damm

29

mar
søndag
14:00-15:00

Højmesse i De Gamles Bys Kirke

De Gamles Bys Kirke, Edith Rodes Vej 6, 2200 København, Danmark
Birger Bavnhøj

01

apr
onsdag
16:30-20:00

Påske for tumlinger - påskegudstjeneste med efterfølgende spisning

Sankt Johannes Kirke, Blegdamsvej 1, 2200 København, Danmark

05

apr
søndag
10:00-11:00

Højmesse i Simeons Kirke

Sjællandsgade 12B, 2200 København, Danmark
Louise Britze Kijne

05

apr
søndag
11:00-12:00

Højmesse i Sankt Johannes kirke

Blegdamsvej 1A, 2200 København, Danmark
Nicolai Halvorsen

05

apr
søndag
14:00-15:00

Højmesse på Sølund

Sølund
Jeppe Carsce Nissen

09

apr
torsdag
11:00-12:00

Højmesse i Sankt Johannes kirke

Blegdamsvej 1A, 2200 København, Danmark
Per Vibskov Nielsen